„Kurier Warszawski” na Naukowej

Druga informacja w środowym Kurierze Warszawskim dotyczy obecnego stanu robót budowlanych przy zatrzymanym w 1999 r.  biurowcu na Naukowej.

Obecny potencjalny inwestor zdaje się nie wiedzieć, że pierwotna decyzja o warunkach zabudowy wycofana była z obrotu prawnego na własne życzenie poprzedniego inwestora (umorzenie postępowania z wniosku inwestora nastąpiło w 2002 r). i że nigdy nie planowane tam było centrum rehabilitacji.

Niestety obecny burmistrz Włoch Michał Wąsowicz walczy, aby wyłączyć tę działkę z obszaru objętego sporządzanym obecnie planem zagospodarowania przestrzennego po to, aby wydać nowemu inwestorowi indywidualną decyzję sankcjonującą obecny stan wykonanych robót. Już trzecią, bo dwie poprzednie (z 2011r. i 2012 r) Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło. Szkoda, że nie zatroszczył się o interesy okolicznych mieszkańców, którzy od 14 lat walczą z konsekwencjami przestępstwa urzędniczego w Gminie Włochy, w wyniku którego ówczesny inwestor otrzymał decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu na wielkogabarytowy biurowiec wśród domów jednorodzinnych.

Przewiń do góry