Na przestrzeni ostatnich lat zorganizowaliśmy szereg spotkań mieszkańców Włoch z ekspertami, urzędnikami, przedstawicielami spółek i instytucji miejskich, planistami, architektami, prawnikami etc. W naszych działaniach wykorzystywaliśmy różne formuły. Od konferencji eksperckich, poprzez warsztaty, Forum Mieszkańców Włoch, porady, a nawet sąsiedzkie herbatki.

Idea miasta-ogrodu Włochy coraz częściej wykorzystywana jest jako chwytliwe hasło deweloperów, a coraz rzadziej jako rzeczywista filozofia przyświecająca planowaniu naszej przestrzeni. Dlatego staramy się wnosić do dyskusji publicznej najczęściej tematy związane z ładem architektonicznym, rewitalizacją czy planami miejscowymi. Podczas naszych licznych spotkań z mieszkańcami poruszaliśmy jednak także kwestie związane z infrastrukturą, bezpieczeństwem czy inwestycjami. Zawsze staramy się koncentrować, na bieżących, ważnych dla dzielnicy wyzwaniach, a także na problemach, które sygnalizują nam sami mieszkańcy.

Umożliwienie mieszkańcom bezpośredniego dialogu z władzami samorządowymi i decydentami z różnych instytucji i spółek to jedna z osi naszych działań. Mieszkańcy mogą dzięki temu u źródła pozyskiwać wiedzę o tym, co się dzieje w naszym otoczeniu. Uważamy, że konieczne jest stwarzanie pola do dyskusji o wyzwaniach i pomysłach we Włochach. Bez tego, nie będzie można mówić o realnym udziale mieszkańców w podejmowaniu decyzji. 

Wykaz spotkań i konsultacji organizowanych przez Stowarzyszenie Sąsiedzkie Włochy

Przewiń do góry