Archi Akcje Włochy – cykl warsztatów architektonicznych dla dzieci

Zapraszamy na Archi Akcje – Cykl 7 warsztatów architektonicznych dla dzieci w Artystycznym Domu Animacji w środy od 8 maja.

Warsztaty mają na celu uwrażliwienie dzieci mieszkających we Włochach na architekturę, przestrzeń, ze szczególnym naciskiem na rozumienie tożsamości i kontekstu powstania naszej dzielnicy. Organizatorem jest Stowarzyszenie Odblokuj.

Tematy warsztatów:

I. Czy miasto może być ogrodem? Odkrywamy dawne Włochy.  Na warsztatach przyjrzymy się mapie Włochów poszukując śladów miasta ogrodu. Czym się takie założenie charakteryzuje? Czy dziś Włochy nadal są ogrodem? Dzieci zbudują fragment miasta ogrodu.

II. Do czego służą budynki: dom. Architektura to funkcja i forma. Jakie potrzeby mieszkańców wpływają na kształt domu, czy to domku, czy bloku? Jaka forma powinnam im odpowiadać? Dzieci poszukają odpowiedzi na to pytanie budując swój dom marzeń.

III. Mój pokój_ urządzamy pokój idealny.  Jak kolor i światło wpływają na nasze samopoczucie? Jak zaaranżować pokój by był funkcjonalny i oddawał charakter właściciela. Dzieci same urządzą swój pokój.

IV. Moja dzielnica – budynki, kolory, przestrzenie. W jakich relacjach do siebie pozostają budynki, jaką rolę pełni kolor i kompozycja. Zbudujemy i pomalujemy fragment wymarzonej dzielnicy.

V. Włochy z lotu ptaka – maksymalne konstrukcje.  Budujemy wieżę widokową, która pozwoli spojrzeć na Włochy z góry. Dzieci nauczą się zasad tworzenia wysokich inżynieryjnych konstrukcji.

VI. Jak działa miasto? Miejskie archi puzzle.  Miasto to powiązania między architekturą, a: zielenią, infrastrukturą, komunikacją, przestrzeniami publicznymi. Wspólnymi siłami ułożymy układankę jaką jest miasto, tak by nie zabrakło żadnego z tych elementów.

VII. Gdzie się bawić? Moje idealne podwórko.  Projektujemy wymarzone podwórko, na którym znajdzie się też mała architektura.

Więcej informacji o akcji znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/events/450953921660419/

Przewiń do góry