Co z przedszkolem na Ryżowej?

Dzielnicowa komisja budżetu na swoim posiedzeniu dnia 3 lipca 2014 wizytowała plac robót na Ryżowej praktycznie opuszczony przez głównego wykonawcę – Firmę Handlowo-Usługowo-Produkcyjną Krzysztof Rutkowski. Trwają wzajemne postępowania roszczeniowe wykonawcy i zamawiającego.

Według informacji uzyskanych przez naszą radną Jolantę Piecuch od burmistrza Michała Wąsowicza – Dzielnica nie przewiduje korzystania z alternatywnego scenariusza zapewnienia miejsc przedszkolnych.

Roboty pozwalające na wprowadzenie do obiektu dzieci zostaną dokończone przez podwykonawców głównego wykonawcy na podstawie uzgodnień bezpośrednich  i zapłat realizowanych bezpośrednio przez Urząd Dzielnicy. Pozostały i trwają roboty wykończeniowe. Zdaniem burmistrza i obecnego inspektora nadzoru ze strony Dzielnicy, nieprawdziwe są plotki o wadach technicznych wykonanych robót, przyczyną zakłóceń budowy są kłopoty finansowe głównego wykonawcy. Dla zainteresowanych Link do złozonego zamówienia publicznego

Niestety podobnie nie jest realizowana inwestycja rozbudowy budynku szkoły przy Astronautów na potrzeby przeniesienia tam przedszkola z Astronautów 5.

Przewiń do góry