Czy przy granicy Nowych Włoch powstanie przeładownia materiałów budowlanych PKP PLK?

19 maja odbędzie się posiedzenie dzielnicowej komisji Ładu Przestrzennego i Ochrony Środowiska poświęcone planom budowy przeładowni materiałów budowlanych PKP PLK w okolicach ul. Noteckiej i Parowcowej. Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele PKP PLK, którzy będą odpowiadać na pytania mieszkańców i radnych.

Od kilku miesięcy w mediach pojawiają się informacje o planach budowy przez PKP PLK przeładowni materiałów budowlanych na potrzeby modernizacji linii średnicowej. Ma być ona zlokalizowana na pograniczu Włoch i Bemowa, na terenie stacji Warszawa Główna Towarowa i położona między torami stacyjnymi, ponad 170 metrów od zabudowań przy ul. Parowcowej. Więcej informacji: http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/odolany-odetchna-plk-chce-wywozic-kruszywa-w-druga-strone-80235.html

Okoliczni mieszkańcy zaniepokojeni tymi planami byli obecni na dzielnicowej komisji 21 kwietnia. Po tym spotkaniu do PKP PLK zostały przekazane następujące pytania:
1. Kto będzie zarządzał przeładownią? Kto jest właścicielem terenu?
2. Na jaki okres powstanie przeładownia? Czy tylko na okres remontu linii średnicowej?
3. Czy zostały wykonane analizy jeżeli chodzi o hałas i zapylenie (najbliższa zabudowa mieszkaniowa mieście się zaledwie niecałe 200 m od terenu przeładowni)
4. Czy będą organizowane konsultacje z mieszkańcami w/w sprawie?
5. Jak będzie wyglądała komunikacja jeżeli chodzi o ruch samochodów ? którędy będzie następował ewentualny wywóz kruszyw? Czy ul. Kraszewskiego jest brana pod uwagę?
6. Kto odpowiada za nowo-powstałą sortownię ? Czy jest to legalne składowisko? Czy zostało wydane pozwolenie ? Jeżeli tak , to kto za to odpowiada?
Powyższe, a także inne kwestie będą poruszane podczas posiedzenia komisji, które odbędzie się 19 maja w Artystycznym Domu Animacji na ul. ks. J. Chrościckiego 14 o godz. 18:00. Zachęcamy do udziału zainteresowane osoby.

Więcej informacji:
https://www.facebook.com/events/1910705449174503/

Przewiń do góry