Fort V Włochy z unijnym dofinansowaniem!

Na terenie włochowskiego Fortu powstaną m.in. nowe place zabaw dla dzieci, miejsce do ćwiczeń dla dorosłych, stoły do gier planszowych i ping ponga oraz boisko do siatkówki plażowej. Pojawią się też nowe drzewa i krzewy, a także ławki i kosze na śmieci. Wszystko dzięki dofinansowaniu z UE.

Warszawa dostanie ponad 21 mln zł na urządzenie trzech parków: wokół Kopca Powstania Warszawskiego – parku Akcji „Burza”, parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK i naszego włochowskiego Fortu. Urządzanie tych terenów ma się zakończyć w 2022 roku.

Miasto już od kilku lat porządkuje zabytkowy Fort V Włochy, m.in. uporządkowano zieleń, zrekonstruowano przejścia przez koszary, kamienny bruk, wały forteczne, wykonano aleję spacerową; powstało też boisko do piłki nożnej. Dzięki dofinansowaniu z UE przybędą place zabaw dla dzieci, miejsce do ćwiczeń dla dorosłych, stoły do gier planszowych, w ping ponga, szachy terenowe oraz boisko do siatkówki plażowej. Wykonane zostaną także kompleksowe prace ziemne – oczyszczenie i utylizacja odpadów z fosy, wzmocnienie skarp, odtworzenie ziemnych elementów fortyfikacji itp. Będą nowe ciągi spacerowe, ławki, kosze na śmieci. Prace przy zieleni to posadzenie drzew i krzewów(m.in. dębów, brzóz, róż okrywowych), urządzenie trawników-łąk, rozmieszczenie karmików dla ptaków, „hoteli” dla owadów.

Więcej informacji na stronie Urzędu m.st. Warszawa

Przewiń do góry