Koronawirus: zawieszenie zajęć w żłobkach, przedszkolach i szkołach

Zgodnie z decyzją rządu zawieszenie zajęć obowiązuje od 12 marca do 25 marca, z czego pierwsze dwa dni (czwartek i piątek, 12-13 marca) to okres przejściowy. W okresie przejściowym nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze. Od poniedziałku, 16 marca zajęcia zostają zawieszone. Decyzja to element działań zapobiegawczych mających na celu ograniczenie liczby zarażeń koronawirusem.

Szczegółowe informacje na temat zmian w funkcjonowaniu placówek, a także najczęstsze pytania i odpowiedzi znajdziecie na: https://www.gov.pl/web/koronawirus/zawieszenie-zajec<

Ministerstwo Zdrowia prosi o jak najrzadsze wychodzenie z domu. Główny Inspektor Sanitarny apeluje, aby czas wolny od zajęć lekcyjnych nie stanowił pretekstu do zintensyfikowania kontaktów towarzyskich. To czas mądrych wyborów zdrowotnych. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższych.

W tym szczególnym okresie niezwykle ważne jest także prawidłowe dbanie o higienę, w tym przede wszystkim częste mycie rąk.

Przewiń do góry