„Krajobraz mojego miasta” – film, który trzeba obejrzeć

Jeśli jest jakiś film, który obowiązkowo powinni obejrzeć urzędnicy zajmujący się wyglądem naszej przestrzeni miejskiej, to byłby to właśnie „Krajobraz mojego miasta”. Materiał przygotował Narodowy Instytut Dziedzictwa jako odpowiedź na postępujący chaos architektoniczny i reklamowy w polskich miastach.

Chcąc zwrócić uwagę na kwestię małej architektury, zieleni miejskiej, ale także problem reklam szpecących polskie miasta, Narodowy Instytut Dziedzictwa na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotował specjalny film pt. „Krajobraz mojego miasta”, będący jednocześnie instruktarzem dla władz i instytucji samorządowych. Produkcja w krótki i przystępny sposób pokazuje, jak wcielać w życie dobre praktyki dotyczące planowania naszej przestrzeni i jakich błędów unikać.

Film zwraca uwagę na kluczowe problemy takie jak np. nadmiar reklam w przestrzeni miejskiej, tzw. pastelozę na elewacjach czy brak zieleni. W materiale znalazło się wiele rekomendacji ekspertów, którzy podkreślają konieczność dbania o spójność architektury, a także zieleń miejską, bez której nasze miasta stają się zimne i nieprzyjazne. Nie zabrakło też konkretnych przykładów z różnych polskich miejscowości.

Zachęcamy do obejrzenia!

Przewiń do góry