Kulturalna Zerówka na Śląskiej

Dzieci z przedszkolnej zerówki z Przedszkola nr 71 przy ul. Śląskiej brały udział w projekcie edukacyjnym „Otwarci na kulturę”.

Projekt, realizowany przez Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w partnerstwie z Teatrem Wielkim – Operą Narodową i firmą iSpot miał za zadanie przygotowanie uczniów i wychowanków Warszawy do świadomego i aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Przedszkolaki brały udział w szeregu zajęć i warsztatów edukacyjnych poświęconych teatrowi. Poznawały świat teatru i terminy z nim związane. Dowiedziały się jak powstaje sztuka teatralna, jak tworzy się kostiumy i rekwizyty, czy też jak należy zachowywać się podczas spektaklu. Wreszcie, same miały możliwość zadebiutować w roli aktorów, scenografów i animatorów teatralnych.

Młodzi artyści wzięli również udział w konkursie „Do stołu podano – Teatr na widelcu”, w ramach którego sami przygotowali i wystawili przedstawienie teatralne pt. „Królewna Śmieszka i Ekoludki”. Sztuka ta przybliża najmłodszym temat ekologii, zaś większość inscenizacji i rekwizytów powstała przy wykorzystaniu materiałów uzyskanych z recyklingu. Występ udał się znakomicie.

Pozostaje mieć nadzieję, że teatralne zainteresowania dzieci mogą przerodzić się w prawdziwą pasję i pomysł na przyszłą pracę.

Weronika Bilińska

Przewiń do góry