Najważniejsze inwestycje w 2016 roku we Włochach

Jakie ważne inwestycje będą realizowane w naszej dzielnicy w przyszłym roku? Przed nami m.in. rozbudowa włochowskich szkół, rewitalizacja Fortów, remonty ulic, wymiana oświetlenia, a także szereg inwestycji wybranych w ramach budżetu obywatelskiego takich jak budowa odkrytego lodowiska na placu Wolności czy mini-parku doświadczania świata „Mały Kopernik” przy Stawach Cietrzewia.

Remonty szkół 
Jedną z kluczowych inwestycji nadchodzącego roku będzie rozbudowa i modernizacja SP nr 94 na ul. Cietrzewia, w ramach której do roku szkolnego 2017/2018 ma powstać kilkanaście dodatkowych sal dydaktycznych i nowa sala gimnastyczna. Prowadzone będą także prace modernizacyjne w Gimnazjum 112 przy ul. Solipskiej, wraz z budową boisk i sali gimnastycznej.
 
Rewitalizacja 
W obszarze rewitalizacji prace będą się koncentrować na Forcie V Włochy i przywróceniu mu jego historycznej formy.  Dzielnica zabezpieczyła na ten cel 1,5 mln na najbliższe dwa lata (Urząd będzie starał się jeszcze pozyskać dodatkowe środki z UE).  Prace będą się toczyć także na Forcie VI Okęcie, gdzie znajduje się pomnik ofiar katastrofy samolotu „Mikołaj Kopernik” z 1981 roku. Urząd Dzielnicy planuje zrobić tam aleję upamiętniającą ofiary i umieścić granitowe płyty z nazwiskami pasażerów. W 2016 roku rozpoczną się także prace związane z adaptacją terenu tzw. Ogrodów Kosmosu (dawne ogródki działkowe naprzeciwko Lidla na ul. Sympatycznej).

Drogi, nowe oświetlenie, skatepark
W 2016 roku realizowana będzie modernizacja oświetlenia na ulicach: Głubczyckiej, Dymnej, Kraszewskiego, Latarnika i Dekarskiej. Z inwestycji drogowych w planach jest przebudowa ul. Trzcinowej, modernizacja Zapustnej, budowa ul. Kolumba, przebudowa ul. Pryzmaty (od ul. Jantar do ul. Popularnej) i modernizacja ul. Dzwonkowej (od ul. Aksamitnej do ul. Szyszkowej). Ponadto miłośnicy deskorolki będą mogli skorzystać z nowego skateparku, który powstaje na tyłach Straży Pożarnej w Nowych Włochach. Obecnie jest tam wykonywana podbudowa, a prawdopodobnie w I połowie przyszłego roku pojawią się pierwsze urządzenia.

Ale to nie wszystko. Są jeszcze inwestycje, które mieszkańcy sami wybrali w głosowaniu na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Najważniejsze z nich to:

  • style=”line-height: 15px;”>odkryte lodowisko na Placu Wolności, 
  • style=”line-height: 15px;”>budowa ogólnodostępnego dużego placu zabaw na ul. Na Skraju, 
  • style=”line-height: 15px;”>budowa mini-parku doświadczania świata „Mały Kopernik” przy Stawach Cietrzewia, 
  • style=”line-height: 15px;”>oświetlenie przejścia dla pieszych na ul. Potrzebnej,
  • style=”line-height: 15px;”>budowa boiska typu „Orlik” na Forcie Włochy.
Przewiń do góry