Nasadzenia nowych drzew we Włochach. Podsumowanie 2018 roku

Ponad 170 nowych drzew posadzono w 2018 roku na ulicach Włoch będących pod opieką ogrodników miejskich z Zarządu Zieleni.

Najwięcej drzew pojawiło się na ul. ks. Chrościckiego. Pod koniec 2018 roku na zlecenie Zarządu Zieleni posadzono tam 38 lip i 18 grabów pospolitych, co uzupełniło braki w istniejącym układzie alejowym.

Sporo, bo 33 grusz drobnoowocowych posadzono w rejonie Al. Jerozolimskich i ul. Popularnej – to realizacja zwycięskiego projektu z budżetu obywatelskiego.  Dodatkowo na ul. Popularnej w rejonie Castoramy posadzono też cztery jarzęby szwedzkie i dwa jesiony pensylwańskie.

W Nowych Włochach w listopadzie na ul. Świerszcza pojawiło się 15 wiśni odmiany Amanogawa. Stanęły w sąsiedztwie drzew posadzonych w 2017 roku przez mieszkańców w ramach akcji „Sąsiedzi sadzą zieleń”. Dwie lipy srebrzyste posadzono na ul. Globusowej.

Nowe drzewa pojawiły się też na Okęciu. Na ul. Hynka posadzono 19 klonów i 7 sztuk głogu jednoszyjkowego, a na ul. Łopuszańskiej 14 klonów zwyczajnych i 3 dęby szypułkowe. Ulica Na Skraju wzbogaciła się o 5 sztuk lilaka pospolitego i 1 klon zwyczajny. Efektowne złotokapy Waterera nasadzono z kolei na ul. 1 sierpnia (pięć sztuk), a na ul. 17 stycznia jeden dąb czerwony. Trzy lipy drobnolistne nasadzono na ul. Muszkieterów, a dwie sztuki lip srebrzystych „Brabant” w al. Krakowskiej.

Powyższy wykaz dotyczy tylko ulic, którymi opiekują się miejscy ogrodnicy z Zarządu Zieleni. To oznacza, że w tych statystykach nie ma nasadzeń wykonanych na mniejszych lokalnych uliczkach, które znajdują się w zarządzie Urzędu Dzielnicy.

Wycinki drzew we Włochach

Nasadzenia nowych drzew bardzo cieszą, zwłaszcza w kontekście licznych wycinek, z którymi przyszło nam się zmierzyć w 2018 roku w naszej dzielnicy. Kilkadziesiąt drzew wycięto m.in. przy okazji remontu linii 447 w okolicy stacji Warszawy Włochy – w tym blisko 100-letni dąb przy peronie. Koniec roku to także wycinka kilkunastu chorych jesionów na ul. Potrzebnej, a także zapowiedź wycinek na ul. Popularnej i Instalatorów. Liczymy na intensywne nasadzenia także w tym roku  – czekamy m.in. na obiecane nasadzenia zastępcze na ul. Potrzebnej.

Przewiń do góry