Pełna atrakcji sobota we Włochach

Przypominamy, że w najbliższą sobotę 2 czerwca we Włochach czeka mieszkańców szereg atrakcji:

  • Spacer Tajemnicze tereny kolejowe 
  • Piknik z książką
  • Festiwal Re:kultywacja
  • Już o 10.00 spod Pałacyku Koelichenów wyruszy wycieczka „Tajemnicze tereny kolejowe”, którą poprowadzi przewodnik Muzeum Kolejowego – Krzysztof Klociński.

Jak pisze organizator spaceru – Fundacja Stare Nowe Moje Włochy: Włochy to miejsce zdeterminowane przez kolej. Nowe i Stare mogłyby być po prostu Włochami, gdyby dawno temu nie podzieliła ich linia Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Od tej pory rozdzielone, dwudzielne, dwukomorowe…:)

Intrygują i pociągają tereny w gąb od ulic Noteckiej i Potrzebnej. Magnetyczny urok ma (mimo zaniedbania) stacja z tunelem i uskrzydlonym peronem. Nieoficjalne przejścia przez tory używane do dziś widać już na zdjęciach lotniczych z czasów wojny, a o wypadkach na nich informowały gazety przedwojenne. Odgłos przejeżdżającego pociągu wielu z nas kojarzy się z domem. Jest o czym opowiadać.

  • O godzinie 11.00 w Parku Kombatantów rozpocznie się Piknik z książką, podczas którego nastąpi:

Rozstrzygnięcie VI edycji Konkursu Czytelniczego „W krainie książek” zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy .

Rozstrzygnięcie VIII Przeglądu Twórczości Mieszkańców Włoch „Włochowska Szuflada” pod Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy zorganizowanego przez Dom Kultury „Włochy”.

Atrakcję stanowić będą występy artystyczne dzieci i młodzieży z Artystycznego Domu Animacji i placówek oświatowych, działania plastyczne, malowanie twarzy, lepienie w glinie, zamek, zjeżdżalnia, samochodziki

A na zakończenie specjalny koncert, w którym wystąpi zespół New Art Ensemble pod kierownictwem kontrabasisty Sebastiana Wypycha. Repertuar, który usłyszycie, może być dla Was nie lada zaskoczeniem – będą to, bowiem najbardziej znane melodie z czołówek bajek, kreskówek oraz cyklicznych programów dla dzieci. Duża część z nich to znane i lubiane przez dzieciaki Dobranocki. Chciałbym Wam teraz przypomnieć niektóre z nich, które i ja jako dziecko uwielbiałem i wspominam z sentymentem do dziś.

  • W ramach Pikniku odbędzie się także druga odsłona włochowskich wyprzedaży sąsiedzkich: Zajrzyj na strych, do piwnicy, pod łóżko. Wykop szpargały, które zabierają Twoją przestrzeń- sprzedaj, oddaj, wymień: książki, ciuchy, zabawki. Poznaj sąsiadów. Zobacz co się kurzy w ich szafach.

Chęć uczestnictwa prosimy zgłaszć w Adzie, ale miejsce znajdzie się dla wszystkich, nawet dla tych, którzy dotrą do nas w ostatniej chwili.

Podczas Re:Kultuwacji projektantki z włochowskich pracowni – LOFFT i MAJOLIKA będą udzielać nieodpłatnych porad z zakresu architektury wnętrz dla mieszkańców Włoch. Szukajcie ich pod białym namiotem.

Zapraszamy!

Przewiń do góry