Problemy włochowskiej przychodni: będzie fuzja z lecznicą na Bemowie

Z końcem listopada prezydent Warszawy odwołała ze stanowiska dotychczasową dyrektorkę włochowskiej przychodni. Jej obowiązki powierzyła wicedyrektor ZOZ Bemowo Alicji Krudysz. Roszady personalne to efekt problemów włochowskiej placówki ze spłatą długu wobec NFZ.

Docelowym rozwiązaniem przyjętym przez warszawski ratusz jest połączenie włochowskiej placówki z Zakładem Opieki Zdrowotnej Bemowo pod dyrekcją jego obecnego dyrektora Pawła Dorosza.

Informacje o planowanej restrukturyzacji placówki przekazał oficjalnie radnym Włoch Dyrektor Biura Polityki Zdrowotnej Dariusz Hajdukiewicz. Jego zdaniem, planowane połączenie w SPZLO Bemowo – Włochy stanowi rozwiązanie pozwalające na dalsze funkcjonowanie włochowskich przychodni. Najbliższe miesiące pozwolą nowej dyrekcji na pełną analizę i przygotowanie włochowskiej placówki do optymalnego scenariusza połączenia obu zakładów. W efekcie ma to poprawić funkcjonowanie włochowskich przychodni. Podstawą dobrych rokowań są dotychczasowe doświadczenia z fuzji zakładów opieki zdrowotnej na terenie innych dzielnic Warszawy.

Od wielu miesięcy głośno było o kłopotach włochowskiej placówki związanych z ponad 600 tys. zł kary za braki w dokumentacji medycznej. Wraz z odsetkami przychodnia musi obecnie zapłacić NFZ ponad 700 tys. zł.

Przewiń do góry