Skatepark na Chrościckiego otwarty

Miłośnicy rolek, deskorolek i BMX-ów mogą już korzystać z nowego skateparku na końcu ul. ks. J. Chrościckiego. To pierwsza tego typu inwestycja w naszej dzielnicy.

Budowa skateparku rozpoczęła się w grudniu 2015 r. Usytuowany został na działce na samym końcu ul. ks. J. Chrościckiego (za Strażą Pożarną i nowym osiedlem tzw. Ogrody Włochy).

Wykonawcą płyty betonowej była firma WARBUD, a dostawcą urządzeń firma AG Complex Sp. z o.o. Całkowity koszt inwestycji to 268 410,06 zł brutto. Ze skateparku mogą korzystać zarówno rolkarze i deskorolkowcy, jak i rowerzyści na BMX-ach.

skatepark_500_1.jpg

Miłośnicy ewolucji na kółkach mają do dyspozycji m.in. takie urządzenia i elementy jak: quoter pipe, spine ramp, olly box, czy funbox z grindboxem. Na płycie zamontowano urządzenia wykonane także z betonu i wkładek stalowych, które umożliwiają wykonanie ślizgów. Łącznie plac zajmuje powierzchnię 400 m2 (20 m x 20 m).

Teren wokół skateparku otaczają na razie mało zachęcające chaszcze, brakuje też m.in. oświetlenia i śmietników. Ale ma to się zmienić wraz z realizacją szerszego projektu zagospodarowania działki na końcu ul. ks. J. Chrościckiego. W tym miejscu planowany jest bowiem teren rekreacyjny z alejkami, oświetleniem oraz obszary przeznaczone dla zabaw, odpoczynku i rekreacji. Pojawią się też ławki, kosze i inne elementy małej architektury.

skatepark_500_2.jpg

Przewiń do góry