Spotkanie ws. zagospodarowania Fortu V Włochy

Chcesz mieć wpływ na sposób zagospodarowania Fortu V Włochy? Koniecznie weź udział w spotkaniu, które odbędzie się we wtorek 27 lutego o godz. 17:00 w Urzędzie Dzielnicy Włochy (sala 205). Celem spotkania będzie omówienie przyszłości tego terenu.

W październiku 2017 r. ogłoszono, że nasza dzielnica otrzyma unijne dofinansowanie na rewitalizację włochowskiego Fortu. Jednocześnie na stronach Urzędu pojawiła się koncepcja zagospodarowania tego terenu. Na Forcie mają powstać m.in.: place zabaw dla dzieci, miejsce do ćwiczeń dla dorosłych, stoły do gier planszowych, w ping ponga, szachy terenowe oraz boisko do siatkówki plażowej. Wykonane mają zostać także kompleksowe prace ziemne – oczyszczenie i utylizacja odpadów z fosy, wzmocnienie skarp, odtworzenie ziemnych elementów fortyfikacji.

Część mieszkańców podkreślała jednak, że nowa koncepcja nie została poddana konsultacjom społecznym. Pojawiły się także obawy co do skali planowanej wycinki drzew. Temat ten wniosła m.in. na styczniową Komisję Ładu Przestrzennego nasza radna Klaudia Jastrzębska. Na komisji ustalono wówczas, że odbędzie się kolejne otwarte dla mieszkańców spotkanie, na którym będzie można ponownie przedyskutować różne aspekty zagospodarowania Fortu.

W spotkaniu 27 lutego w Urzędzie Dzielnicy wezmą udział:

  • przedstawiciel Pracowni Fronton, która jest autorem koncepcji zagospodarowania Fortu
  • goście reprezentujący Wojewódzkiego oraz Stołecznego Konserwatora Zabytków
  • przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Włochy

Serdecznie zachęcamy do udziału!

Przewiń do góry