Stacja pomiaru powietrza i wymiana pieców węglowych we Włochach

W ramach walki o czyste powietrze we Włochach nasze Stowarzyszenie stale monitoruje informacje medialne oraz działalność rożnych instytucji w tym obszarze.

W styczniu informowaliśmy, że pierwsza stacja jakości powietrza we Włochach będzie zlokalizowana przy skwerze na rogu ul. ks. Chrościckiego i ul. Rybnickiej. Według najnowszych informacji stowarzyszenia Miasto Jest Nasze stacja ta powinna się pojawić w II połowie roku 2018. Związane jest to z przetargiem, który w pierwszym terminie został 12 kwietnia unieważniony z powodu zbyt dużej kwoty złożonej przez oferentów. Trzymajmy kciuki, aby drugi przetarg został płynnie ogłoszony przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, który zapewnia finansowanie tej stacji (źródło).

Dodatkowo uzyskaliśmy potwierdzenie w formie pisemnej, że w tym roku nasz włochowski Zakład Gospodarowania Nieruchomościami planuje wymienić około 38 sztuk pieców opalanych węglem. Dyrektor ZGN na naszym pierwszym sąsiedzkim śniadaniu organizowanym w marcu mówiła o środkach finansowych, które starczą na wymianę około 40 pieców. W związku z tym wciąż w naszej dzielnicy zostanie około 158 lokali zarządzanych przez ZGN ogrzewanych piecami węglowymi.

Przemysław Gan

Przewiń do góry