Światowe Dni Młodzieży we Włochach

Z okazji Światowych Dni Młodzieży naszą dzielnicę odwiedzą m.in. pielgrzymi z Chin, Hiszpanii, Chile i Brazylii.

Włochowianie mają swój udział w podejmowaniu pielgrzymów wybierających się do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. W naszej dzielnicy w różnych terminach zatrzyma się ponad 400 młodych ludzi.

Do parafii św. Teresy (kościół na ul. Rybnickiej) zawitają Hiszpanie, Peruwiańczycy, a także pielgrzymi z Chile. Już po Światowych Dniach Młodzieży we Włochach przez kilka dni sierpnia będą przebywać Brazylijczycy. Gotowość przyjęcia pielgrzymów wyraziło ponad 70 rodzin, a niektóre gościć będą nawet kilka grup młodzieży.

Na terenie parafii pw. Matki Boskiej Saletyńskiej (kościół na ul. Popularnej) goszczą pielgrzymi z Chin, z kolei na terenie parafii Świętej Rodziny (kościół na ul. Zapustnej) ponad 40 osób z Kanady i USA.

wiosna2009_chroscickiego.jpg

Włochowskie parafie przygotowały indywidualne programy dla grup odwiedzających naszą dzielnicę. W sobotę 23 lipca pielgrzymi wezmą udział w Dniu Sportu na terenie klubu Przyszłość. Z kolei w niedzielę 24 lipca będą uczestniczyć w imprezie plenerowej organizowanej przez Urząd Dzielnicy – w programie m.in. koncert Halinki Młynkovej, a także zespołów Klezmersi, Winobranie, Szafa Gra. Na uczestników będą także czekać warsztaty plastyczne, zajęcia zumby i dmuchańce. O godzinie 21:45 zaplanowano pokaz sztucznych ogni.

Przewiń do góry