Wymień piec na nowy. Zlikwiduj „kopciucha”!

Od 12 tys .zł do nawet 200 tys. – tyle może wynieść dofinansowanie od miasta na tzw. wymianę „kopciuchów”. 30 stycznia odbędzie się w tej sprawie spotkanie informacyjne  w Urzędzie Dzielnicy Włochy.

Warszawiacy mogą otrzymać dotację na wymianę tzw. „kopciucha” na:

  • instalację pompy ciepła,
  • instalację ogrzewania elektrycznego,
  • przyłączenie nieruchomości do sieci ciepłowniczej,
  • piece gazowe.

Dodatkowo mieszkańcy, którzy zdecydują się na likwidację kopciucha mogą również otrzymać środki na odnawialne źródła energii, tj. kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne czy turbiny wiatrowe, współpracujące z nowym ekologicznym źródłem ogrzewania, wykonanie lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i instalacji ciepłej wody użytkowej.

Wysokość dotacji uzależniona jest od efektu ekologicznego.

Przyjdź i dowiedz się więcej na spotkaniu informacyjnym, 30 stycznia 2020 r. godz. 18.00, sala nr 205, Urząd Dzielnicy Włochy, al. Krakowska 257

Im szybciej, tym korzystniej

Najbardziej atrakcyjne kwoty dotacji przewidziane są dla wniosków złożonych w 2019 i 2020 r. – dofinansowanie może pokryć do 100% kosztów inwestycji. Później, w 2021 r. wysokość dotacji będzie zmniejszona do 90% kosztów inwestycji, a w roku 2022 – do 70%.

Wniosek o dotację można złożyć w dowolnym urzędzie dzielnicy lub w Biurze Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej (pl. Bankowy 2, piętro 7, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00). Sprawdź adres urzędu dzielnicy.

Dokumenty przyjmowane są przez cały rok (do 31 grudnia 2022 r.).

Więcej informacji: https://zielona.um.warszawa.pl/dotacje-dla-mieszka-c-w-na-inwestycje-ekologiczne

Przewiń do góry