Rowery towarowe we Włochach?

Stowarzyszenie Sąsiedzkie Włochy zwróciło się do burmistrza dzielnicy o rozważenie uruchomienia na terenie Włoch mini-wypożyczalni tzw. roweru cargo.

W Warszawie od trzech lat można wypożyczyć rowery towarowe za darmo. Tzw. rowery cargo ułatwiają mieszkańcom przemieszczanie się po mieście np. w celu dokonania zakupów czy przewiezienia innych osób. Jest to możliwe dzięki miejscu w skrzyni ładunkowej. Dopuszczalna masa wynosi 100kg. Dla dzieci przeznaczone są specjalne ławeczki, można też w rowerze zamontować własny fotelik.

Warunki wypożyczenia roweru cargo

Rowery są udostępniane nieodpłatnie w  ściśle wyznaczonym czasie i miejscu. Proces wypożyczania wygląda następująco:

  • wysłanie maila z pytaniem o dostępność roweru na adres jednej z wypożyczalni.
  • otrzymanie informacji o dostępności roweru.
  • w wypożyczalni: okazanie dokumentu tożsamości, pozostawienie numeru telefonu komórkowego, wskazanie planowanego czasu wypożyczenia (nie może przekraczać 24 godz.), przybliżonej trasy.
  • podpisanie protokołu wypożyczenia

Najbliżej Włoch znajduje się wypożyczalnia w Klubokawiarni Życie jest fajne, przy  ul. Grójeckiej 68 , tel.: 22 401 74 40 e-mail: zyj.fajnie@gmail.com. Wypożyczeń roweru cargo można dokonać w godzinach  11:30-22:00.

Należy jednak pamiętać, że od 1 grudnia do 1 marca, w trosce o stan sprzętu, rowery towarowe są przechowywane w magazynie, a wypożyczalnie będą zawieszone.

Wypożyczalnia rowerów cargo we Włochach

Obecnie Pełnomocnik Prezydent m. st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej planuje powiększyć sieć wypożyczalni o pięć kolejnych rowerów. Zgłaszać się mogą urzędy, domy kultury, kawiarnie, miejsca aktywności lokalnej itp.

Stowarzyszenie Sąsiedzkie Włochy zwróciło się do burmistrza dzielnicy z prośbą o rozważenie zgłoszenia jednej z naszych instytucji np. nowo powstającego MAL-u na ul. Rejonowej lub np. którejś z filii Domu Kultury itp. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia, mieszkańcy Włoch mogliby już wiosną przyszłego roku skorzystać z roweru transportowego w naszej dzielnicy.

Więcej informacji o rowerach cargo można przeczytać na stronie Pełnomocnika ds. komunikacji rowerowej.

Przemek Gan

Fot. Facebook.com/PelnomocnikRowerowyWarszawa

Przewiń do góry