Wybory samorządowe 2018 – wyniki do Rady Miasta

Członkowie naszego Stowarzyszenia startowali w tym roku w wyborach do Rady Miasta z listy nr 15 Miasto Jest Nasze – Ruchy Miejskie.

W okręgu Bemowo-Ursus-Włochy naszemu Komitetowi udało się zdobyć 5,2% poparcia. Choć przekroczyliśmy próg wyborczy, większościowy system przydziału mandatów premiuje najsilniejsze partie. Bardzo wysokie w tym roku poparcie dla listy Koalicji Obywatelskiej PO-Nowoczesna pozbawiło niestety naszą listę szans na zdobycie mandatu. Dziękujemy jednak za każdy głos! Łącznie zdobyliśmy ich 5878.

Mimo braku funduszy, billboardów, banerów i reklam naszemu komitetowi udało się wyprzedzić inne duże partie m.in. SLD a także ruch Kukiz’15. W samych Włochach nasza lista zdobyła ponad 8% poparcia – w większości obwodów w Starych i Nowych Włochach mieliśmy wyniki powyżej 10%.

Liderka naszej listy Klaudia Jastrzębska (na zdjęciu głównym) zdobyła łącznie 3367 głosów, co było dziesiątym wynikiem w całym okręgu Bemowo-Ursus-Włochy na blisko 130 kandydatów!

W całej Warszawie poparcie dla Miasto Jest Nasze – Ruchy Miejskie wyniosło 5,7%, jednak w żadnej dzielnicy nie udało się wprowadzić przedstawiciela do Rady Miasta – wszystkie mandaty oprócz jednego na Pradze dla SLD przypadły Platformie-Nowoczesnej oraz PIS.

Choć nie udało się wprowadzić naszego przedstawiciela do Rady Miasta, nic w naszej aktywności się nie zmienia – nadal działamy na rzecz Włoch! Przed nami kolejne lokalne projekty, o których będziemy Was wkrótce informować : ) Jeszcze raz pięknie dziękujemy wszystkim, którzy nam w tych wyborach zaufali!

Przewiń do góry