Co się buduje we Włochach

Zainteresowanie deweloperów Włochami nie ustaje. Niestety część nowych bloków nijak nie przystaje do koncepcji Miasta Ogrodu Włochy. Na szczęście powstaje też coraz więcej niskich budynków dobrze wpisujących się w otoczenie. Postanowiliśmy zrobić własny subiektywny przegląd nowych inwestycji.

Willa Europa
willa_europa.jpg
źródło: willaeuropa.com

Willą budynek będzie niestety tylko z nazwy. Na ul. Chrobrego tuż obok stacji PKP powstanie istny „wieżowiec” (jak na włochowskie warunki oczywiście). W bloku znajdzie się 60 mieszkań, a sam budynek w najwyższym punkcie będzie miał aż 7 kondygnacji! Całość nijak nie przystaje do koncepcji miasta-ogrodu i to w dodatku w tak reprezentacyjnym punkcie Włoch.

Popularna 38
popularna38.jpg
źródło: popularna38.pl

Nowy budynek na ul. Popularnej powstaje dokładnie na wysokości ul. Techników. Zostanie „przyklejony” do charakterystycznego stojącego już bloku z niebieskim dachem. Inwestycja składa się z 15 mieszkań usytuowanych na 3 kondygnacjach.

Osiedle Dźwigowa
dzwigowa.jpg
źródło: naskrajumiasta.pl

Przejeżdżając ulicą Dźwigową możemy zaobserwować wielką dziurę w ziemi, z której już wkrótce wyrosną trzy wielorodzinne budynki. Ich inwestor znany jest już mieszkańcom Włoch z ogromnego, nieproporcjonalnego bloku postawionego na ul. Stawy, a także z inwestycji przy ul. Fasolowej.

Villa Naukowa 48
villa_naukowa.jpg
źródło: calma.pl

Niski, dwupiętrowy budynek z drewnianą elewacją powstanie na ul. Naukowej. Znajdzie się w niej 6 mieszkań.


Willa Modrzewie
willa_modrzewie.jpg
źródło: willamodrzewie.pl

Dwa usytuowane naprzeciw siebie budynki to kolejna inwestycja na ul. Naukowej. Ma się w nich znaleźć 17 mieszkań. Budynki będą miały trzy kondygnacje mieszkalne. W ich otoczeniu mają zostać zachowane stare drzewa, które od lat rosły na zakupionej przez dewelopera działce.

Osiedle Zielona Italia
zielona_italia.jpg
źródło: zielona-italia.pl

W Nowych Włochach przy granicy z Ursusem powstaje istny konglomerat mieszkaniowy. Obok bloków developera SUPO buduje się 7 nowych budynków Marvipolu. Łącznie znajdzie się w nich aż 838 mieszkań! Okres realizacji inwestycji to: 17 listopada 2010 r. – 28 lutego 2014 r. Osiedle stanie przy nowopowstającej ul. Nowolazurowej.

Przewiń do góry