Jak się dopisać do rejestru wyborców?

Za kilka dni komitety wyborcze rozpoczną swoje kampanie. Część z mieszkańców na pewno będzie je śledzić, aby podjąć rozsądne decyzje wyborcze.  Jednak specyfika nowych osiedli włochowskich, gdzie wielu mieszkańców nie jest zameldowanych, może sugerować, że frekwencja wyborcza nie będzie wysoka. A tak być nie powinno, bo w wyborach uczestniczą mieszkańcy. Należy jedynie dopełnić niekłopotliwych formalności.

Państwowa Komisja Wyborcza wyjaśnia, że „przez stałe zamieszkanie należy rozumieć zamieszkanie w określonej miejscowości pod oznaczonym adresem z zamiarem stałego pobytu”. Potwierdzeniem stałego zamieszkania jest wpis do rejestru wyborców . Pod tym linkiem znajdziecie Państwo także druk deklaracji i wniosku o wpis do stałego rejestru wyborców. Decyzja o wpisie powinna być wydana w terminie 3 dni.

Drodzy Sąsiedzi, jeśli jesteście związani z Włochami, jeśli wiążecie z nimi swoją przyszłość  i chcecie mieć na nią wpływ, to najwyższy czas żeby złożyć wniosek o dopisanie do stałego rejestru wyborców w dzielnicy Włochy razem z deklaracją, że tu jest miejsce Waszego zamieszkania gdzie toczą się główne Wasze  funkcje życiowe.

Dotyczy to oczywiście jednie osób które nie są we Włochach zameldowane, bo osoby zameldowane są z urzędu uwzględnione w rejestrze wyborców.

Link do informacji źródłowej – Panstwowej Komisji Wyborczej http://info.pkw.gov.pl/rejestr-wyborcow-pe/rejestr-wyborcow.html .
oraz pomocniczo :
http://www.um.warszawa.pl/zalatw-sprawe-w-urzedzie/sprawa-w-urzedzie/wpisanie-do-rejestru-wyborcow
i
http://www.infor.pl/prawo/wybory/wybory-samorzadowe-2014/260356,Jak-wypelnic-wniosek-o-wpis-do-rejestru-wyborcow.html

Przewiń do góry