Ulica Milanowska będzie jednokierunkowa

Zmieni się organizacja ruchu na ul. Milanowskiej w Starych Włochach. Od 29 listopada br. ulica stanie się jednokierunkowa, a parkowanie będzie dozwolone tylko po jednej stronie.

Zmiana to efekt głosowania w ramach budżetu obywatelskiego. Projekt zmiany organizacji ruchu na ul. Milanowskiej został zgłoszony w edycji 2018/2019 i zdobył ponad 300 głosów mieszkańców.

Projektodawca w uzasadnieniu inicjatywy napisał:

W związku z dwoma dużymi budynkami (biura, usługi i mieszkania) na rogu Popularnej i Milanowskiej, nasza do tej pory spokojna ulica zamieniła się w wielki parking. Samochody stoją na chodnikach i ulicy, blokując przejście oraz uniemożliwiają przejazd większych samochodów w tym straży pożarnej, samochodów wywożących śmiecie itp. oraz blokują wjazd i wyjazd z posesji. Dodatkowo ulica jest rozjeżdżana przez kierowców omijających korki na ul. Popularnej i Chrobrego. Ta sytuacja stała się nieznośna dla mieszkańców. Realizacja tego projektu wpłynie na bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców ulicy Milanowskiej. Odzyskamy chodniki dla pieszych, będzie mniejszy ruch, mniej spalin i hałasu.”

Zakaz wjazdu w ul. Milanowską będzie obowiązywał od strony ul. Popularnej.

Fot. M.Kopania

Przewiń do góry