Wydłużona do Włoch trasa autobusu linii 306

Od jutra, 7 sierpnia 2014 r. autobus 306 pojedzie wydłużoną trasą. Autobus ma swój początek na ul. Osmańskiej (DHL). Sprawa zaczęła się od  interwencji mieszkańców Nowych Włoch z 2012 r. (koniec ul. Chrościckiego), którzy zgłaszali potrzebę bezpośredniego połączenia autobusowego z częścią okęcką dzielnicy.

W 2013 r. o zmianę wnosili też mieszkańcy Wysokiego Okęcia, którzy zgłosili potrzebę bezpośredniego połączenia z  przychodniami lekarskimi, szczególnie z tą na Cegielnianej, gdzie przeniesiono część specjalistów z przychodni na ul. 1-go Sierpnia.
Pod koniec lipca tego roku dzielnica zakończyła przebudowę drogi łączącej Instalatorów z Jutrzenki (przy Al. Jerozolimskich), co umożliwiło wprowadzenie tam autobusów linii 306. Od 7 sierpnia autobus zacznie jeździć na wydłużonej trasie. Jednak według uzyskanej z  Zarządu Transportu Miejskiego informacji autobus nie dojedzie do pętli na ul. Ks. J.Chrościckiego, ale pojedzie ul. Świerszcza do ratusza w Ursusie. Jest to realizacja wniosku Zarządu Dzielnicy Włochy, aby w ten sposób autobus  zatrzymywał się na ul. Świerszcza na wysokości szkoły przy ul.Przepiórki.

Przewiń do góry