Mieszkańcy Włoch na marszu poparcia dla budowy drogi technicznej na Odolanach

W sobotę 21 kwietnia członkowie naszego Stowarzyszenia wraz z grupą mieszkańców Włoch wzięli udział w symbolicznym spacerze na rzecz budowy drogi technicznej dla ciężarówek.

Powstanie drogi technicznej na Odolanach to realna szansa na odciążenie od ruchu ciężarowego włochowskich uliczek m.in. ul. Potrzebnej, Wałowickiej i Techników. Więcej o tej inwestycji pisaliśmy tutaj.

Podczas spaceru wspólnie z organizatorami i partnerami marszu (Miasto Jest Nasze-Wola, Wola Mieszkańców, Spaceruj po Odolanach, Piesza Masa Krytyczna) apelowaliśmy do władz samorządowych o większe zaangażowanie się w budowę drogi. W imieniu naszego Stowarzyszenia głos zabrała nasza radna Klaudia Jastrzębska. Popieramy budowę drogi technicznej na Odolanach nie precyzując w żaden sposób jej wariantu, gdyż wiemy, że w tej chwili toczy się w tej sprawie wewnętrzna dyskusja pomiędzy mieszkańcami Odolan. Trzymamy kciuki za porozumienie w tej sprawie. Mamy nadzieję, że władze miasta i dzielnic podejdą kompleksowo do naszych wspólnych problemów i że w jak najszybszym czasie uda się wypracować rozwiązania korzystne dla każdej ze stron!

Relację ze spaceru można obejrzeć w sobotnim wydaniu Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego: https://warszawa.tvp.pl/36900168/21042018.

Przewiń do góry