Jakie nowe studium dla Włoch?

We wtorek 6 czerwca odbyło się spotkanie informacyjne online dla Włoch dotyczące nowego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta stołecznego Warszawy.

Spotkanie informacyjne to wstęp do szerszego procesu konsultacji. Podczas spotkania została wyświetlona prezentacja (LINK: prezentacja dla Włoch), z której możemy się m.in. dowiedzieć, że dla naszej dzielnicy zostały ustalone dwa centra dzielnicowe (w rejonie stacji PKP Włochy i skweru 16 września 1944 oraz w rejonie Urzędu Dzielnicy Włochy) oraz 15 centrów lokalnych m.in. Budki Szczęśliwickie (rejon ul. Czereśniowej i Naukowej), Nowe Włochy (Pola Karolińskie i ul. Cykady), Raków (ul. Szybka i Bakalarska), Stare Włochy (rejon Kleszczowa, Solipska, Chrobrego) i Załuski (rejon ul. Na Skraju i Popas).

Prace nad nowym studium trwają już od kilku lat. Nasze Stowarzyszenie pod koniec 2018 roku zorganizowało dla mieszkańców wspólne pisanie wniosków, w których wnosiliśmy m.in. o zachowanie i rozwój zabudowy wpisującej się w koncepcję Miasta Ogrodu Włochy.

Na obecnym etapie zachęcamy wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w konsultacjach:

  • dyskusja publiczna – odbędzie się stacjonarnie 21 czerwca (środa) o 17 w Sali Marmurowej Pałacu Kultury i Nauki, pl. Defilad 1.
  • dyżur stacjonarny projektantów w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury – 17 czerwca (sobota) w godzinach 15-19
  • dyżury telefoniczne: przez całe konsultacje, poniedziałek-piątek w godzinach 11-15, pod numerem 22 325 81 12

Konsultacje trwają od 2 czerwca do 29 września 2023

Więcej informacji o konsultacjach Studium

Przewiń do góry